Wiosenne orzezwienie

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy też kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na ciekawe napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o nauczyć się robić je temuż. Istnieje zatem nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale też większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najtańszych produktów na zbycie. Otrzymany napój jest przyjemny, dobry i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można stosować jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i otwarte na dowolnym stoisku. Korzystnym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta wyjątkowa praca będzie idealnym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne materiały to dotąd nie wszystko. Trzeba posiadać dobry sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie jest wiele takich wyników i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej spełni swoje przewidywania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie właśnie do deserów owocowych, ale same na model do tworzenia mrożonej kawy.