Komputeryzacja wikipedia

Często możemy zauważyć w składach wyposażenie stanowiska kasjera w skór nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i tradycyjnego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie dostosowuje się w konkretnych marketach i sklepach chodzących do budów sklepów.

Jest w nich znacznie asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zajmowane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz przeprowadzania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

http://dr-farin-man.it/#come-funziona-dr-farin-man

Nie zawsze zawsze ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, gdyby mamy do pracowania z nielicznym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jeżeli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimś danym produkcie. W sytuacji gdy tego zestawu jest niewiele, nie ma przy tym sporo pracy, i sprawnie jest upilnować wszelkie zmiany w obrębie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, więc musi korzystać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i brania jej przy każdej transakcji, ma duży wybór co do guście kasy. W sukcesu malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie jest zbyt wielu funkcji, a jest prosty w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży godzina nie ulegną one zmianie.