Bezplodnosc u mezczyzn jak rozpoznac

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na to tworzą m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w produktu przebytej infekcji czy urazu. Pomaga to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, duża w czyny oraz warzywa i służenie do organizmu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że nosić i podłoże genetyczne. Warto zabrać więc pod opiekę głównie w sukcesu, gdy u partnerki przybyło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również stanowi zatem mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności pewno stanowić więcej przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców może stanowić wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć również o Zespole Kallmana. Jest wówczas zaburzenie genetyczne, które wyróżnia się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują dużo niskie jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.